איך נראה יום בחיי סטודנטית למדעי המחשב בטכניון?

עודכן ב: 4 אוג 2019

הרבה חברות בבית שואלות אותי איך אני שורדת? איך זה ללמוד מקצוע כל כך קשה? ולמה אני עושה את זה לעצמי?! כל השאלות האלה אולי נשמעות מפחידות אבל אני מבינה שהן מגיעות ממקום של חוסר ידע, אז אני כאן כדי לתקן את המצב ולספר למה כיף לי ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטה.

מזמינה אתכן לראות בעצמכן איך נראה יום בחיי :)
7:30 בבוקר: השעון מצלצל.

עושה סנוז ומתהפכת לצד השני.. לא באמת ;) קמה עם חיוך לעוד יום שמצפה לי!

אני גרה במעונות באוניברסיטה, בסביבה כל כך שונה מהעיר הסואנת. כל יום אני זוכה ללמוד דברים חדשים ומאתגרים, שלפני זה היו אצלי בגדר חידה, וככה עם כל פיסת ידע קטנה צוברת עוד ועוד תובנות על המורכבות של העולם הטכנולוגי ועל הפתרונות הקיימים. ממש כמו לפתור פאזל שכל החלקים בהתחלה מבולגנים מול העיניים, אבל כשאת מסיימת ולוקחת מבט אחורה נגלית לפניך תמונה מרהיבה. ולכן, אני קמה נרגשת לטקס הבוקר שלי: מצחצחת שיניים, אוכלת ארוחה קטנה ומזינה, מכינה לי קפה בכוס הרב פעמית האהובה עליי ויוצאת לדרך.

8:30 : שיעור ראשון להיום

שיעור תכנות מונחה עצמים, את המושג הזה בוודאי שמעת בעבר פה או שם, ואם לא אז שיטוט קצר בגוגל יפתור לך את זה.. מה אני עושה פה? או למה בחרתי את השיעור הזה?

באוניברסיטה, במהלך לימודי התואר, יש קורסי ליבה שכל סטודנט או סטודנטית למדעי המחשב חייבים לקחת. זה אחד מהם.

כדי לאזן בין קורסי החובה לבין להכניס קצת כיף לסמסטר, פינקתי את עצמי בקורסים נוספים. הסמסטר למשל, נרשמתי לקורסי פיתוח קול ושחייה ופיתחתי את יכולותיי בתחומים אלה. על הדרך פגשתי אנשים מדהימים!

כל סמסטר את יכולה להירשם לקורסים חופשיים כאלה, והבחירה היא מגוונת ועצומה.

12:30 : הפסקת צהריים

אח! החלק האהוב עליי ביום! הכי כיף לשבת בהפסקה עם החברות, להתעדכן איתן על כל מה שקורה אצלן, וקצת להתאוורר בין השיעורים. אני מקפידה לאכול אוכל שימלא לי את הבטן בכל טוב כי צריך אנרגיה טובה שכזו בשביל להמשיך ללמוד היום. כמובן שמשתדלת שהאוכל לא יהיה כבד או מרדים מדי, כדי שלא ארדם בכיתה מול המרצה. [למרות שפעם או פעמייים גם זה קרה.. אבל ששש]

13:30 : חוזרים לשגרה

הלימודים ממשיכים עד הערב בהתאם לשעות שאני סידרתי לעצמי במערכת בתחילת הסמסטר. היום במקרה אני מסיימת ללמוד ב17:30. אני מגיעה לכיתה, אודליה שומרת לי מקום בשורה השניה ומחכה לי שאצטרף לשבת לידה. ביחד אנחנו מקשיבות למתרגלת, שואלות שאלות ומבינות יותר את החומר שהועבר אתמול בהרצאה.

החברות עם אודליה חשובה לי, היא מזכירה לי איך כולם בבית אמרו שיש רק בנים שלומדים מדעי המחשב, ושזה לא מקצוע לבנות, ואני שמחה לבשר לכן חברות שלא כך המצב! יש לי פה הרבה חברות כמו אודליה, שיחד איתי לומדות מקצוע מאתגר בסביבה עם הרבה בנים. היום יש יותר בנות מתמיד, במחזור שלי מתוך כ350 סטודנטים נרשמו כ100 בנות (!!) כך שכל החששות שהיו לי לפני הלימודים להיות בת יחידה בין הרבה בנים נעלמו להן.


17:30 : מסתיים יום הלימודים, מתחילים השיעורים

שיעורי בית הם הזדמנות מצוינת לוודא עם עצמי שהבנתי את החומר שלמדתי השבוע בהרצאה ובתרגול. השאלות לא תמיד פשוטות, ולכן דורשות שאעבור שוב על החומר לפני שאגש למשימה.

למזלי, אני לא לבד. כמעט לכל קורס שאני לוקחת יש קבוצה בוואטסאפ או בפייסבוק של הסטודנטים שלומדים איתי, כך שבכל פעם שנקתלת בקושי יש למי לפנות. הודעה אחת בקבוצות האלה ולפחות 4 סטודנטים או סטודנטיות ינסו לעזור לי עם הקושי. זה גם כיף להיות בצד שעוזר. כשמישהו נתקע וצריך רמז או כיוון בשאלה שאני כבר הצלחתי, אני מיד נותנת עצה, כי כאשר אני מסבירה לסטודנטים אחרים את החומר, אני מבינה אותו אפילו יותר טוב בעצמי.

בפקולטה שלי, מכיוון שיש הרבה סטודנטים בכל קורס, לא פעם מבקשים שנגיש בזוגות את שיעורי הבית. כל סמסטר היו לי שותפים אחרים במקצועות השונים. אני אוהבת את זה! יוצא לי להכיר אנשים ולחשוב ביחד על איך לפצח את האתגר שלפנינו. ככה יש עם מי להתייעץ ולוודא את כיוון המחשבה שלנו, כי איך אומרים – טובות השתיים מן האחת :)

19:30 : ערב בנות

הערב קורה משהו מיוחד בפקולטה, ועד הסטודנטים ארגן לנו ערב סטודנטיות לפנים! הביאו לנו מלא סושי, יין לבן וסטנדאפיסטית מצליחה שתעשה לנו אווירה טובה לפני שמתחילה לה תקופת המבחנים. אני ואודליה מגיעות כמובן לנשנש ולפגוש עוד חברות, להצטלם ולצחוק בקולי קולות.

21:30 : זמן פנאי

זהו נגמר לו עוד יום לימודים, ואני? איכשהו יש לי עוד אנרגיות להוציא.

כל יום רביעי בשעה הזו אני הולכת לרקוד סלסה. אצלנו יש ריקודים ממש בתוך האוניברסיטה, ולכן הרבה סטודנטיות וסטודנטים שגרים באזור מגיעים. ככה אני פוגשת עוד אנשים שלומדים עוד תחומים ולא רק מדעי המחשב, שלאט לאט גם הם הופכים לחברים. בריקודים אני שומעת מוזיקה טובה שעושה לי טוב על הנשמה, נהנית מחברתם של חבריי, ורוקדת עד שאוזלים כוחותיי. ככה אני זוכה גם לספר לכולם שאני מתאמנת.

היי, ריקוד זה גם אימון, אחלה אירובי ;)

23:30 : זמן לישון

מחר מחכה לי יום חדש מלא בכל הטוב הזה שנקרא להיות סטודנטית במדעי המחשב.

אני מתארגנת לשינה, ועוברת בראשי על היום שעבר עליי. על הפגישה עם החברות בצהריים, האתגרים החדשים שפתרנו היום בהרצאה, על השיחה עם אודליה בהפסקה בין השיעורים ועל כל הכיף שהיה לי עם חבריי לריקודים.

אני הולכת לישון מרוצה מעוד יום שמלא בעשייה בדרך להגשמת החלום- לסיים את לימודי התואר הראשון בהצלחה ואף בהצטיינות!

לילה טוב♥