כלום לא מצליח! מה אני עושה עכשיו?!

עודכן ב: 12 אוג 2019

מי מאיתנו לא נתקעה אף פעם? הרגע המתסכל הזה כשמנסים כבר שעות ופשוט שום דבר לא מצליח? שהדבר היחיד שנותר לעשות זה לשבור את המקלדת, להעיף את העכבר מהחלון, לצרוח על העוברים ושבים ולשבת על הרצפה ולבכות.

בדיוק בשביל רגעים כאלה, אנחנו פה, לתת כמה טיפים לרגעים הממש, אבל ממש מעצבנים האלה.חברו הטוב ביותר של הלמדנית: גוגל

כפי שאמרו טובים ורבים לפניי- גוגל יודע הכל. מאיך לפתור בעיות תכנות בג'אווה ועד לאיך לעבור סלקציה במועדונים הכי שווים בברלין.

אין שאלה שגוגל לא יכול לענות עליה, אם שאלתן נכון… לפעמים הסוד בשימוש בגוגל הוא לדעת איך לחפש. אז הנה לפניכן- 5 טיפים שיעזרו לכן למצוא בדיוק את מה שאתן מחפשות:

1. נסו לכתוב שורת החיפוש כמה שיותר קצרה ומיידעת. כאן, אין צורך בשיעורי הלשון, תחביר הוא מיותר. "פיצה אוניברסיטה באר שבע" תהיה שורת חיפוש הרבה יותר יעילה מ"איפה אפשר למצוא פיצה טעימה בסביבות האוניברסיטה בבאר שבע".

2. השתמשו במירכאות ("") כדי לחפש ביטוי מסוים, מילה במילה. כאשר תשתמשו במירכאות הוא יחפש את רצף המילים המדויק שביקשתן, בסדר שביקשתן.

3. בתוך המרכאות השתמשו בכוכבית (*) כדי להשלים מילה. זה שימושי במקרים בהם ברחה לכן מילה, או שאתן יודעות איך התשובה נראית רק חסרה לכן מילה אחת בה. למשל, חיפוש של "אין * מעיד על עיסתו" ימצא לנו את הביטוי "אין הנחתום מעיד על עיסתו", וחיפוש של "כמה * יש היום בעולם" ימצא לנו כמה מיליונרים, ארמנים ופרחי בר יש היום בעולם.

4. השתמשו במינוס (-) בתוך מרכאות כדי לצמצם תוצאות לא רלוונטיות.

למשל "פייתון -נחש" ייתן את כל התוצאות שקשורות בפייתון, ולא בנחשים, ו"יגואר -רכב" ימצא לנו את כל היגוארים שאינם מכוניות.

5. קיבלתן תמונה ושכחתן מאיפה היא? ראיתן את המעיל שחיפשתן כל החורף אבל אין לכן מושג של איזה חברה הוא? גוגל מאפשר לנו לחפש תמונות! כל מה שאנחנו צריכות לעשות זה בשורת החיפוש לעבור לתמונות, ללחוץ על אייקון המצלמה ולהעלות את התמונה המסתורית, גוגל כבר ימצא לנו תמונות דומות.

ועוד טיפ קטן שיכול לעזור בגדול- גוגל גאון, אבל יוטיוב מסביר טוב ובגובה העיניים.

עם כמות המידע שיש בגוגל, קל ללכת לאיבוד לפעמים. ביוטיוב יש מדריכים שמסבירים ממש שלב אחרי שלב, כמעט כל נושא שתרצו, בקצב שלכן.

במיוחד כשמדברים על חומר לימודי, ובעיקר בתכנות, יש מדריכים מעולים להכל. שווה לנסות!


חברו הטוב של הלמדנית: חבר/ה

לרוב, כל משימה שאנחנו מקבלות, גם אחרים מקבלים, או קיבלו בעבר. לא תמיד שווה להיתקע על הדברים הקטנים, אם יש אחרים שכבר נתקעו, הבינו ועברו את זה. גם אם זה דבר שנראה לכן מפגר, כנראה שאתן לא לבד בעניין. תשאלו. אולי זה יעודד גם אחרות שמתביישות לשאול שאלות מפגרות אפילו יותר.

שימו את הכל בצד ותעשו סיבוב בחוץ

לפעמים התסכול והעצבים יכולים לגרום לראש שלנו פשוט להתקע, וכל דקה שאנחנו מבזבזות עליה היא דקה מיותרת. צריך לדעת לזהות את המצבים האלה, ובהם פשוט לתת לראש טיפה לנוח. זה הזמן להיזכר בכלב החמוד שמהבוקר בבית ויישמח לטיול בחוץ, או כמה כיף סתם לשבת כמה דקות בשמש. קחו 10 דקות לעצמן, לנשום אוויר נקי תמיד עוזר לסידור המחשבות והשמש תמיד משפרת קצת את איך שהדברים נראים.

ספרו על זה למישהו

לפעמים רק לספר למישהו על הבעיה גורם לנו להבין לבד את הפתרון. זה יכול להיות כל בן אדם, ואפילו הכלב. הוא עוד חייב לכן מהטיול.

מישהי שיודעת

אם מדובר במשימה שקיבלתן ממקור מסוים- נניח מורה, נסו לבקש ממנה הכוונה. הראו לה מה עשיתן ואיפה נתקעתן. אולי פספסתן את הדבר הכי קטנטן בעולם?

אם מדובר במטלה שלא באמת קיבלתן מאף אחד, אלא פשוט משהו שצריך לעשות, נסו לחפש איזשהוא גורם מוסמך, מישהו שאחראי על זה, שעושה את זה בד"כ. אם אתן חברות בקהילת סייבר גירלז, תשאלו בפורום! תמיד יהיו בנות שישמחו לעזור.

להתחיל הכל מחדש

התחילו מההתחלה, עשו צעד אחר צעד לאט לאט ומסודר, תסבירו לעצמן למה כל מעבר הוא הגיוני ונכון. לפעמים מספיק לקרוא מחדש את ההוראות של המטלה או להבין מה נדרש מאיתנו ברוגע מסדר את כל הבלגן.

לעזוב הכל וללכת לישון

אם ניסיתן את הכל, והסתכול גובר, הפתרון לא מתקדם והבעיה לא נפתרת- זה הזמן לומר דיי. תעשו משהו אחר שאתן אוהבות- ספורט, מוזיקה, נגינה. כל דבר שיסיח את דעתכן מהבעיה לכמה שעות. גם ללכת לישון יכול להועיל המון. לפעמים כל מה שצריך זה להגיע לבעיה מרועננים ומוכנים לניצחון עם מוטיבציה מחודשת.

תזכרו שאין דבר שאתן צריכות לעשות שלא עשו לפניכן. אם קיבלתן מטלה לעשות- אפשרי לעשות אותה.

אין סיבה להגיע למצבי קיצון בדברים האלה,

תמיד יש אנשים שיוכלו לעזור וגם, קהילת סייברגירלז נמצאת פה במיוחד בשביל רגעים כאלו!