כל מה שאת צריכה לדעת על בגרות במדעי המחשב

עודכן ב: 12 אוג 2019

בין אם את רוצה למצוא תרופה לסרטן, לחבר בין אנשים, לעזור לאנשים נכים להתמודד עם הנכות שלהם, למצוא פתרונות אקולוגים שישמרו על הסביבה או לכתוב אפליקציה חברתית לבני נוער, מדעי המחשב הוא המקצוע בשבילך והוא יפתח לך הרבה דלתות בעתיד שלך.

הכנו לך שאלות ותשובות לכל הקשרמה בגרות במדעי המחשב נותנת לי?

תעודת הבגרות שלך מהווה תעודת כניסה לאוניברסיטה בה תרצי ללמוד. הקבלה לאוניברסיטה תלויה במקצועות אותם את בוחרת להגביר ובציונים שלך. עבור כל מקצוע שאת בוחרת להרחיב את מקבלת בונוס (כלומר אם קיבלת בבגרות 85 ובמקצוע זה יש בונוס של 20 נקודות הציון הסופי שלך במקצוע יהיה 105). עבור מקצועות ברמה של 4 יחידות מקבלים בונוס של 10 נקודות ואילו עבור מקצועות של 5 יחידות מקבלים בונוס של 20 נקודות אולם ישנם מקצועות אשר מזכים אותך בבונוס מוגדל ומדעי המחשב הוא אחד מהם. עבור 4 יחידות מדעי המחשב תקבלי 15 נקודות בונוס, עבור 5 יחידות מדעי המחשב מקבלים 25 נקודות בונוס עבור 10 יחידות מדעי המחשב תקבלי 25 נקודות בונוס על ה-5 היחידות ועוד 20 על ה-5 הנוספות.

אז הבגרות רלוונטית רק לאוניברסיטה, נכון?

אז זהו שלא. זה אולי נראה לך כרגע רחוק אבל הצבא יבדוק מה את לומדת במסגרת הבגרות. יש מספר מקצועות יוצאי דופן שעבור הצבא, פוטנציאל אינו מספיק והוא דורש ידע. מדעי המחשב הוא אחד מהם וזה אומר שרק מי שלומדת לבגרות במדעי המחשב או במסגרת דומה (כגון מגשימים) תגיע להתמיין לתפקידים ספציפיים (ביחידות טכנולוגיות איכותיות). ככל שיהיה לך יותר ידע כך הסיכוי שלך להצליח במיונים אלו גדל. לכן 10 יחידות במדעי המחשב יגדילו את הסיכויים שלך יותר מ-5 יחידות ואילו 5 יחידות יגדילו את הסיכויים שלך מלא ללמוד זאת כלל. זה כמובן לא אומר שזה הדרך היחידה שלך להגיע ליחידות הללו אבל זה בהחלט מגדיל את הסיכוי.

גם הצבא וגם האוניברסיטה עוד רחוקים, לא?

כעקרון את צודקת זה באמת עוד הרבה זמן ואת בטח לא צריכה להחליט כרגע איפה את רוצה לשרת בצבא או באיזה מוסד אקדמי ללמוד. העניין הוא שעכשיו את יכולה לנסות לפתוח כמה שיותר דלתות כדי שבעתיד יפתחו בפניך כמה שיותר אפשרויות.

מה זה אומר 5 יחידות מדעי המחשב?

במסגרת 5 יחידות מדעי המחשב תבחני בבחינה עיונית. את הבחינה תעשי בכיתה יא', או יב' (בהתאם לבית הספר שלך). מלבד הבחינה העיונית תעשי יחידה מעשית (כלומר מול מחשב בשונה מהבחינה העיונית הנעשית באמצעות עט ומחברת) בה תיישמי את הידע שצברת במסגרת הבגרות.

מה לומדים במסגרת הבגרות?

במסגרת הבגרות תלמדי בעיקר איך לגרום למחשב לעשות את מה שאת רוצה. באמצעות שפת Java או #C תלמדי תחילה לכתוב תוכנה בסיסית שתדפיס "שלום" למסך ולאט לאט תביני איך לעשות דברים מורכבים יותר כגון ניגון צלילים, הצגת תמונות וכדומה. בנוסף תפתחי את יכולת החשיבה לוגית שלך ותביני כיצד לתרגם רעיון לקוד מחשב.

מה ההבדל בין 5 ל-10 יחידות?

במסגרת הבגרות במדעי המחשב תוכלי לבחור האם ברצונך להגביר 5 יחידות או 10 יחידות. הבגרות ב- 10 יחידות מדעי המחשב כוללת בתוכה את ה- 5 יחידות הרגילות ועוד 5 יחידות נוספות אשר באות לידי ביטוי בפרויקט מעשי. עבור ה-5 היחידות הנוספות המשלימות ל-10 יחידות יש התמחויות טכנולוגיות שונות והם תלויים בבית הספר שלך ובתחום שמעניין אותך.

באמצעות ה-5 היחידות הנוספות תוכלי לקחת רעיון שלך (לאפליקציה לדוגמא) וליישם אותו. לכתיבת פרויקט מסוג זה יש משמעות רבה והידע אותו תצברי במהלך 5 היחידות הנוספות יקפיצו את הרמה והמיומנויות שלך ויאפשרו לך להציג תוצר מעשי שאת חשבת עליו ויישמת אותו.

אילו התמחויות יש ב- 10 יחידות מדעי המחשב?

יש לא מעט התמחויות וזה מאוד תלוי בבית ספר ובמה הוא מציע. בדר"כ המגמות היותר נפוצות הן פיתוח אפליקציה וסייבר. במסגרת פיתוח אפליקציה תלמדי לפתח אפליקצית אנדרואיד (לדוגמא) על סמך רעיון שיש לך. במסגרת 5 יח' סייבר תלמדי איך מידע עובר ברשת האינטרנט ואיך אפשר להגן על אזרחים או על בתי חולים מפני תקיפות סייבר באמצעות ידע טכנולוגי.האם סייברגירלז מסייעת למי שבוחרת במדעי המחשב?

בהחלט! בסייברגירלז אנחנו מקיימים קורסי הכנה לבגרות, מרתונים ובכלל נלווה אותך לאורך כל הדרך. ולכן תהי בטוחה שאם תבחרי במדעי המחשב תקבלי את כלל התמיכה מאיתנו כדי שתוכלי להצליח בה ולהגשים את שאיפותייך.

עוד כמה טיפים לסיום?

לסיכום אפשר לומר כי אנחנו בסייברגירלז ממליצים לך לפתוח כמה שיותר דלתות לעתיד שלך. המשמעות של בגרות מדעית/טכנולוגית בכלל ומגמת מדעי המחשב בפרט היא בעיקר פתיחת דלתות והזדמנויות בעתיד. היכולת לדעת "לדבר" עם המחשב תפתח בפניך עולם שלם בו תוכלי להשתמש בקוד לצרכייך ואנחנו באמת מאמינות שאיתו תוכלי לשנות את העולם!

יש לך שאלות ספציפיות בנוגע למגמה?

מוזמנת לפנות אלינו בווטסאפ (054-6349263) או באינסטוש