הגירלז מספרות: איך היה במושב הנוער של שבוע הסייבר?

עודכן ב: 12 אוג 2019

שבוע הסייבר 2017 נגמר בחמישי האחרון. גם בנות הקהילה שלנו היו בו כשביקרו בו במסגרת מושב הנוער, יצאנו לשאול אותן איך היה.שקד, בת 16 מכפר חנניה לא שכחה לעדכן אותנו בפורום של הקהילה על החוויה המיוחדת שלה מהמושב נוער:"החברות שלי מכל רחבי הארץ ואני כמובן, היינו השבוע במושב הנוער של המרכז לחינוך סייבר, שהתקיים באוניברסיטת תל-אביב בשבוע הסייבר הבינלאומי. חוויה מדהימה. קודם כל להיות באוניברסיטת תל-אביב יחד עם חברות מכל הארץ שלא ראיתי הרבה זמן ולשמוע הרצאות מאנשים כל כך חשובים ומגניבים זה מדהים כשלעצמו ובמיוחד כשההרצאות היו כל כך מעניינות. המרצה הראשון שדיבר פשוט ריתק אותי. הוא דיבר על דברים בטכנולוגיה שאפילו לא ידעתי שהם קיימים. כל המרצים היו באמת מעניינים ודיברו על דברים ממש מיוחדים, מלמדים ומחכימים אבל השיא היה כשכולנו ציפינו שיעלה לבמה מרצה נוסף ופתאום עלה לבמה רובוט (!) שלבש חליפה מהודרת ובמקום ראש היה לו אייפד ובמסך היה ראש של מישהו שפשוט דיבר איתנו לאורך כל ההרצאה בתור רובוט. זה היה מ ד ה י ם. אני בחיים לא אשכח את זה, ממש הרגשתי שאני נמצאת בהרצאה של עוד 20 שנה מהיום. בסוף כל ההרצאות יצאתי מהאולם בהרגשה שאין סיכוי שאני לא באה גם בשנה הבאה.."התעניינו, אז יצאנו לשאול גם את הודיה, בת 17 מהגולן איך היה לה:

ש: הודיה, איך היה בכנס סייבר?

ת: היה מרתק.

זכיתי להיחשף לחלקים נוספים בעולם הסייבר, שיש סבירות גבוהה שלא הייתי נחשפת אליהם בפלטפורמה אחרת. בנוסף, הכנס היה הזדמנות מדהימה עבורי ועבור חבריי להכיר בני נוער נוספים מכל הארץ. הכרתי חברים חדשים, אנשים מדהימים שיש לנו הרבה במשותף, בעיקר סקרנות בתחום הסייבר והמחשבים.


ש: מה היה שם?

ת: ראשית, במסגרת מושב הנוער, שמענו הרצאות מגוונות מפי אנשים מתעשיית ההייטק.

ההרצאות היו מאוד מעניינות ומעשירות ידע, וכללו המון תחומים שונים. המרצים דיברו על התפתחות הטכנולוגיה, על התפחותינו כבני נוער העוסקים בה (ההתמודדות עם כשלונות ועוד) וגם סיפרו על עצמם- איך הם הגיעו לתחום עצמו וגם לתפקיד בו הם עובדים.

בין המרצים היו גם נשים, דבר ששימח אותי מאוד. זה מאוד חשוב בעייני שעוד בנות תיכנסנה לעולם הסייבר ותוכלנה להראות שיש להן הרבה מה לתרום ולא פחות מהבנים, ואני חושבת שנוכחותן של הנשים שם היוותה מעין ״זריקת מוטיבציה״ לנערות אשר רוצות להיות בתחום אך חוששות מכל מיני סיבות כאלו ואחרות.

בנוסף, גם תלמידים בני גילינו עלו לדבר ולהרצות, ונחשפתי לחוויות אישיות של ילדים מהתוכנית בה אני נמצאת (מגשימים) וגם מתוכניות אחרות. מאוד אהבתי שבתוך כל האנשים המבוגרים היו גם צעירים שמדברים אלינו בגובה העיניים, ואני חושבת שגם להם היה תפקיד מאוד חשוב, לאו דווקא בהעשרת הידע, אלא גם להחדרת מוטיבציה בנערים והנערות אשר נכחו בכנס.

מלבד ההרצאות במושב הנוער הגענו גם להרצאות כלליות של שבוע הסייבר מפי אנשים מכל העולם. אלו היו הרצאות ברמה מאוד גבוהה והכילו הרבה תוכן מעניין וחדש.


ש: את תגיעי גם בשנה הבאה?

ת: ברור! אני בטוחה שאהיה נוכחת גם שנה הבאה, ואפילו אנסה להגיע ליותר ממה שהייתי השנה.