פשוט לקום מהכיסא ולקחת את זה!

בימים הראשונים היה לי קשה, לא רציתי להפריע לאנשים לעבוד. פחדתי לעכב אותם עם השאלות שלי, אבל עם הזמן הבנתי שאם אני רוצה ללמוד זה לא יקרה אם אני לא אאזור אומץ ואצא מאזור הנוחות שלי. כשהתחלתי לשאול שאלות קרה דבר שהפתיע אותי – אנשים ממש שמחו לענות ולהסביר לי לעומק, זה נתן לי ביטחון וגרם לחוויה שלי להיות הרבה יותר משמעותית.


קוראים לי שי הורביץ, אני תלמידת תיכון שמשתתפת בתכנית "סייבר גירלז קלאב" ומשתתפת בקהילת "CyberGirlz" של המרכז לחינוך סייבר. במהלך הקיץ הציעו לי להירשם למיונים להתמחות מיוחדת שמטרתה לחשוף תיכוניסטיות לעולם ההייטק. אני ועוד שתי בנות שובצנו בחברת הסטארט אפ Siemplify שעוסקת באבטחת מידע. ניתנה לנו הזדמנות ללמוד איך נראית חברת הייטק מבפנים ולצבור ידע וניסיון.כשהגענו לחברה שאלו אותנו מה הציפיות שלנו. אני עניתי שאני רוצה להבין מה הקשר בין מה שאני לומדת בבית ספר במדעי המחשב למה שבאמת עושים עם זה אחר כך בעולם האמיתי. אמרתי שאני רוצה להרגיש שאני באמת מבינה ולומדת דברים חדשים, ושאני רוצה לצאת מהשבועיים האלה עם מסקנה : האם עולם ההייטק מתאים לי ומדבר אלי או שלא.


הצטרפנו לכל אחת מהמחלקות בחברה. התחלנו בצוות ה-QA ולמדנו לכתוב בדיקות אוטומטיות ועל החשיבה המקדימה לבדיקה. אחר כך בצוות הפיתוח למדנו איך פותרים באג ואת צורת החשיבה שעומדת מאחורי הדרך לפתרון. בשבוע האחרון למדנו על התפקידים שצוותי שירות הלקוחות והמוצר ממלאים ואפילו יצא לנו לעשות מעין סקר שוק ולבדוק מה היתרונות והחסרונות של המוצר של החברה לעומת מוצרים אחרים בשוק.

זה היה ממש כיף. כל אחת קיבלה מתחרה של החברה ולמדה את המוצר שלו. אחר כך ראינו תגובות של לקוחות על המוצר של החברה שלנו לעומת המוצרים של המתחרות. בסוף, כתבנו דוח שמתמקד בכל מיני מאפיינים. ישבנו לפגישה עם אחד ממנהלי המוצר והמלצנו לחברה מה כדאי לה לעשות כדי לשפר את כושר התחרות שלה. הוא ממש התלהב, חידשנו לו! הוא אפילו קרא לחבר שלו כדי להראות לו את מה שעשינו :)ברמה האישית אני יכולה להגיד שבסופו של דבר זה היה הרבה מעבר למה שציפיתי. הופתעתי לגלות שעולם ההייטק הוא דינמי ושיש אפשרות להתחיל במחלקה אחת ולעבור למחלקות אחרות. ראיתי כמה אנשים אוהבים את העבודה שלהם ואיך האווירה הטובה והחברתית במשרד חשובה להם. ובעיקר, ראיתי שיש בחברה נשים בתפקידים בכירים, הן מדברות כמו כולם, בגובה העיניים, בלי להתבייש בכלל.

אני חייבת להגיד שלפני ההתמחות חשבתי שההייטק לא בשבילי. ההיכרות היחידה שלי עם משהו שדומה לזה, זה שיעורי מדעי המחשב בבית ספר. שם האווירה מאוד תחרותית, אנחנו מיעוט ומרגישות פחות שייכות. הדבר הכי חשוב שאני לקחתי מהשבועיים האלה זה שהבנתי שבעולם ההייטק זה בכלל לא ככה. העולם הזה נגיש לנשים בדיוק כמו לגברים, כל מה שאנחנו צריכות לעשות זה פשוט לקום מהכיסא ולקחת את זה.